ČO JE HELICOBACTER PYLORI

PYLOX - imunoglobulín Y

E-SHOP

KONTAKT


 

 

 

Prečo PYLOX ?

 

Dnes sme svedkami nového nárastu chorôb, ktoré sú spôsobené najmä baktériami. Hranice pre bežné liečenie týchto chorôb sú teraz už dosiahnuté a niektoré choroboplodné zárodky sa už stali odolnými voči antibiotikám. Súčasná liečba infekcie Helicobacter Pylori je založená na trojkombinácii antibiotík s inhibítorom protónovej pumpy.

Trojkombinácia antibiotík však vyvraždí s HP aj všetky baktérie užitočné pre organizmus - teda imunitný systém. No alarmujúca je hlavne skutočnosť, že vo väčšine prípadov po čase dochádza k návratu ochorenia a k neúspešnemu znovunasadzovaniu antibiotickej liečby.

Práve narastajúca  rezistencia Helicobacter pylori voči antibiotikám (liečba zlyháva v 10-15% prípadov), vedľajšie nepriaznivé účinky antibiotík na liečeného pacienta (úbytok dobrých baktérií v tráviacom systéme, hnacka, kŕče, celková slabosť) a  častý návrat ochorenia  nútia hľadať nové prístupy k liečbe.

Ako pomocné látky sa v liečbe infekcie Helicobacter pylori uplatňujú napr. brokolica, sú správy o pozitívnom účinku materského mlieka ošípaných (u ľudí zatiaľ neoverené) , resp. niektorých látok z tradičnej čínskej medicíny. Súčasné poznatky a už aj mnohé výskumy na ľuďoch poukazujú, že jednou z veľmi efektívnych ciest v boji s Helicobacter pylori sa javí využívanie výťažku z vaječného žĺtka z vajec Helicobacter pylori imunizovaných sliepok.

Uź v minulosti ľudia trpiaci problémami spôsobenými baktériou Helicobacter pylori cítili úľavu pri zvýšenej konzumácii tepelne spracovaných vaječných žĺtkov. Tie účinky však boli iba mierne a krátkodobé. Tento poznatok vyvolal záujem mnohých vedcov a lekárov venujúcich sa tejto problematike. Najnovšie poznatky z odboru medicíny a biológie umožnilo vedcom v Japonsku vyprodukovať látku, ktorá je veľmi účinná pri potlačení infekcie Helicobacter pylori.

 

PYLOX ako účinnú látku obsahuje výťažok z vaječných žĺtkov Helicobacter pylori imunizovaných sliepok – imunoglobulín IgY.

 

Čo to znamená ?

Určitý druh sliepok produkuje vajcia, ktorých výťažok zo žltkov je účinný pri potláčaní baktérie Helicobacter pylori. Avšak tento účinok je možné mnohonásobne zvýšiť imunizovaním sliepok  HP-antigénom, čiže u sliepok je vyvolaná tvorba protilátok k baktérii Helicobacter pylori. Vytvorené protilátky sliepky sú z krvného séra transferované a akumulované do vaječného žĺtka v čase vývinu vajíčka.  Následne znášané vajíčka, resp. žĺtka vajíčok, obsahujú veľké množstvo protilátok HP. Tieto protilátky sú špeciálnym procesom izolované, čím je získaný výsledný produkt – anti Helicobacter pylori imunoglobulín Y (anti HP IgY).

Imunoglobulíny, protilátky, sú proteínové molekuly, ktoré organizmus bežne produkuje ako odpoveď na prítomnosť cudzorodej látky. Protilátky sa dostavia na miesto infekcie, kde nepriateľa buď demobilizujú alebo ho označia pre útok iným bunkám alebo chemickým látkam. Protilátky sú efektívnymi zabíjačmi v systéme imunity. Imunoglobulín Y (Y z ang.  yolk – žĺtok)je obdobou známeho  imunoglobulínu G (IgG) cicavcov.

Podávanie imunoglobulínu Y (IgY), ktorý je aktívnou zložkou prípravku PYLOX, významne pôsobí proti viacerým škodlivým mikroorganizmom, ktoré sú pôvodcami rôzných tráviacich či kožných problémov.      

Špecifické protilátky obsiahnuté v PYLOX :

  • anti-Helicobacter pylori IgY  (tráviace problémy, žalúdočné vredy...)

  • anti-Propionobacterium acnes IgY  (akné, uhry, ekzémy..)

  • anti-Bacteroides gingivalis IgY  (zápach z úst spôsobený mikróbami)

 

Princíp účinku PYLOX:

Heliobacter pylori spôsobuje v žalúdku chronické zápaly, ktoré môžu viesť až k vzniku žalúdočných vredov a rakoviny. Helicobacter prežíva vďaka tomu, že produkuje veľké množstvo enzýmu ureáza, ktorý produkuje do svojho najbližšieho okolia. Tam ureáza rozkladá prítomnú močovinu na oxid uhličitý a amoniak, ktorý zníži kyslosť v okolí baktérie, čo umožní Helicobacter pylori prežiť aj vo veľmi kyslom prestredí žalúdka. Amoniak neutralizuje žalúdočnú kyselinu a zvyšuje alkalickú hodnotu prostredia , v ktorom sa HP darí.

Produkt PYLOX svojim účinkom zabráni HP tvorbe enzýmu uréazy, čím zničí prostredie, v ktorom dokáže Helicobacter pylori existovať. Takýmto spôsobom dochádza k veľmi efektívnemu potlačeniu populácie baktérie v žalúdku a zlepšeniu zdravotného stavu postihnutých osôb.

 

Eliminačný účinok PYLOXU na Helicobacter pylori:

 

  1. protilátky H.pylori z  vaječných žĺtkov imunizovaných sliepok

  2. reakcia protilátok s H.pylori

  3. H.pylori je izolovaný od steny žalúdka

  4. zhlukovanie a následná eliminácia

 

 

Protilátky IgY sa naviažu na baktérie H.pylori, pričom dokážu zabrániť produkcii enzýmu ureázy. Následne dochádza k zhlukovaniu a následnej eliminácii Helicobacter pylori.

 

 

  

  

Výsledky testov:

 

Výsledky testu uskutočneného na 60 dobrovoľníkoch dokazujú významné zníženie populácie Helicobacter pylori  po užívaní PYLOXU v priebehu 4 týždňov. 

 

 

 

 

 

 

 

PYLOX  - produkt je určený na zníženie populácie Helicobacter pylori v žalúdku a ako prevencia proti tejto baktérii

 

Baktéria  Helicobacter pylori v žalúdku má za následok:

- chronické zápaly žalúdka, vznik vredov a rakoviny

- pocit ťažkého žalúdka

- pálenie záhy

- nafukovanie

- zápchu

- nepravidelné vyprázdňovanie

- kožné problémy rôzneho druhu (aknózny výsev, svrbenie, začervenanie kože, ekzematoidné výsevy a pod.)

- pocit vyčerpanosti a zvýšenej únavy

 

Vo väčšine prípadov sú tráviace a zažívacie problémy spojené práve s výskytom baktérie Helicobacter pylori. Často však postihnutý ani len netuší, čo je príčinou jeho problémov.

Podľa prieskumov má až každá druhá žena na Slovensku tráviace problémy (kŕče v bruchu, nafúkanosť, plynatosť, zápchy)Tráviace problémy sú často chronické a majú negatívny dopad na kvalitu života človeka.

Časté pocity ako pálenie pažeráka (pálenie záhy) či bolesti žalúdka môžu naznačovať prítomnosť H.pylori v žalúdku. Postupne baktéria spôsobuje zápaly a veredy žalúdka a dvanástnika.

 

Dávkovanie:

1 sáčok 2x denne, najlepšie po jedle

V prípade problémov je možné dennú dávku zdvojnásobiť.

Prevencia: 1 sáčok každý druhý deň

 

Obsah  sáčka po jedle alebo behom jedla rozmiešať v pohári vody, mlieka, ovocnej šťavy alebo vmiešať priamo do jedla.

 

 

ČO JE HELICOBACTER PYLORI            PYLOX - IMUNOGLOBULÍN Y          E-SHOP              KONTAKT